بخشودگی جرایم رانندگی سال ١٤٠٠

آخرین اخبار و اطلاعیه های بخشودگی جرایم رانندگی ١٤٠٠ در این صفحه قرار میگیرد

بخشودگی جرایم رانندگی - بخشودگی جرایم رانندگی 1400 - بخشودگی جرایم رانندگی دهه فجر - بخشودگی جرایم رانندگی ١٤٠٠ دهه فجر - بخشودگی جرایم رانندگی در دهه فجر - بخشودگی جرایم رانندگی سال 1400 - بخشودگی جرایم رانندگی سال


طرح بخشودگی جرایم دوبرابری راهنمایی و رانندگی در سال 1400 تا دی ماه امسال

به گزارش خبرنگار انتظامی باشگاه خبرنگاران پویا؛ سردار سید کمال هادیانفر با اعلام خبر بخشودگی جرائم رانندگی دو برابر شده تا پایان سال 99، در این رابطه اظهار کرد: درخواست کردیم افرادی که تا پایان سال 99، دارای جرائم رانندگی معوقه هستند و مشمول جرائم دو برابری شده‌اند، شامل بخشودگی شوند و جرائم رانندگی آنها به اصل بازگردد.

رئیس پلیس راهور تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی با این درخواست موافقت کرد لذا جرائم رانندگی معوقه دو برابری تمام دارندگان وسایل‌نقلیه، از چهار اردیبهشت ماه ١٤٠٠ به اصل بر می‌گردد و تا پایان دی ماه امسال فرصت دارند که اصل جرائم رانندگی را پرداخت کنند و مشمول بخشودگی شوند.


نمایندگان در نشست علنی صبح امروز (شنبه 9 اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه 1400، با بند الحاقی تبصره (10) ماده واحده لایحه بودجه موافقت کردند.

در بند الحاقی تبصره (10) ماده واحده لایحه بودجه آمده است: ­کلیه مبالغ جریمه مازاد بر اصل جرایم ناشی از تخلفات راهنمایی و رانندگی که تا پایان سال 1399 به دلیل تاخیر در مهلت قانونی پرداخت بر مبلغ جریمه افزوده گردیده در صورتی که اصل جریمه تا پایان دی ماه 1400 پرداخت شود بخشوده می شود. درآمد ناشی از اجرای این بند به ردیف 150123 جدول شماره(5) این قانون واریز می شود.

سرهنگ عین الله جهانی، معاون اجتماعی پلیس راهور گفت: از آن جهت که مردم به دلیل شرایط کرونا در مضیقه بودند این طرح به مجلس پیشنهاد و تصویب شد.

او ادامه داد: براساس پیشنهاد پلیس راهور ناجا به مجلس شورای اسلامی و تصویب در مجلس، جرایم خودروهایی که مشمول دو برابری بودند، بخشیده شد و افراد باید اصل جریمه را تا پایان دی ماه بپردازند.

سرهنگ جهانی با بیان اینکه این طرح از چهارم اردیبهشت ماه آغاز می شود، تصریح کرد: این طرح فقط شامل جرایم دو برابر شده سال ۹۹ می شود و شامل جرایم سال ۱۴۰۰ نیست و افراد می توانند اصل جرایم دو برابری شده سال ۹۹ را تا پایان دی ماه امسال از طریق درگاه بانک ها، سایت پلیس و دفاتر پلیس +۱۰ بپردازند.

معاون اجتماعی پلیس راهور افزود: چنانچه افرادی که مشمول این طرح می شوند تا زمان اعلام شده نسبت به پرداخت جرایم خود اقدام نکنند، جرایم آنها دو برابر و در سوابق افراد درج می شود.

 

افزایش ۵ درصدی جرایم رانندگی از سال آینده

سرهنگ جهانی در پاسخ به این سئوال که آیا افرادی در ساعت محدودیت ترافیک برای اهدای خون مراجعه کردند، جریمه می شوند، گفت: افرادی که در ماه مبارک رمضان بعد از افطار برای اهدای خون مراجعه می کنند و از آن جایی که در ساعت محدودیت تردد شبانه از ساعت ۲۱ تا ۳ صبح انجام می شوند، جریمه نخواهند شد.

 

او افزود: سازمان انتقال خون اسامی این افراد همراه پلاک خودرو را در قالب فایلی به صورت هفتگی برای پلیس راهور ارسال کرده و از این طریق اسامی این افراد از لیست پرداخت جرایم محدودیت کرونایی حذف می شود.